18 Eylül 2016 Pazar

Üniversitenin İlk Günü Ne Giymeli?


Herkese merhaba.


Instagram'dan birkaç kişi "Yarın üniversitede ilk günüm. Sence ne giymeliyim?" diye sorunca "Neden kısa bir yazı yazıp kafalarda bu konuyu netleştirmiyorum" dedim.


Hülya Aslan


İşin sırrı abartısız ve yaşınıza uygun giyinmekte. Çok zorlamış görünmemeniz önemli. İnsanlarda giyiminizden dolayı bir ön yargı oluşturup, uzun süre bunu kırmaya uğraşmazsınız böylece. Denim pantolon ve beyaz sneaker'lar ilk gün kurtarıcılarınız olabilir.


Elif Doğan


Sırt çantası veya çapraz çanta sadece ilk gün için değil bütün üniversite hayatınız boyunca en çok kullanacağınız çantalar olacak. Otobüste, metroda ayakta sörf yapıyor gibi durup düşmemeye çalışırken bir de çantanızla uğraşamazsınız sonuçta. Omuz çantasını mezun olunca takarsınız. Yok ben çok şık olmalıyım öyle sırt çantası, çapraz çanta vs takamam diyorsanız o omuz çantasını kolunuzu yukarı doğru bükerek taşımayın. Bak Allah için diyorum.


Sena Sever


Zaten eline minik clutch alıp üniversiteye giden olmaz diye o konuya hiç girmiyorum bile. Ama topuklu ayakkabıdan emin değilim. Okulun ilk günü hatta okulun diğer günleri de sivri topuklu ayakkabı giymekten kaçının. Boyunuz kısa ise ve biraz uzatmak istiyorsanız kısa kalın topuklu ayakkabılar ve botlar işinizi görür. Sivri topukların dışında hasır dolgu topuklu ayakkabılardan da uzak durun. Zira tatil bitti. 


Merve Hifa - Büşra Yarar


Okulun ilk günü fuşya, saks gibi renkler yerine daha sakin renkler tercih edin. Böylece insanlar isminizi öğrenene kadar "Hani şu parlak renkli başörtülü kız var ya" olarak bahsedilmenin önüne geçersiniz. Minimal bir stil ile de akıllarda güzel bir iz bırakabilirsiniz.


Hülya Aslan


İlk gün çok fazla not tutmanıza gerek olmaz. O nedenle meraklı gibi elinizde A4 boyutunda defterlerle gitmeyin okula. Bunun yerine çantanıza sığacak, önemli bir şey olması halinde not alabileceğiniz küçük bir defter ve bir iki kalem almanız yeterli olacaktır.


Hülya Aslan


Havası şimdiden soğumaya başlamış bir şehirde üniversite okuyorsanız, mevsime uygun şekilde trençkot da giyebilirsiniz. Uzun elbise giymenizi tavsiye etmem. Tercihe uzun giyiniyorsanız Kevser Sarıoğlu'nda ayak bileğine kadar olan tunikler vardı. Onları tercih edebilirsiniz.


Elif Doğan


Pantolon giymeyip etek giymeyi tercih edenler ise eteğin feminenliğini içine koyduğunuz bir bluz ile arttırıp yaşınızı büyütmeyin. Bunun yerine seçiminizi eteğinizin üzerine bırakacağınız bir gömlek ya da sweatshirt'ten yana kullanın.


Hepinize yeni üniversiteleriniz hayırlı olsun. Umarım unutamayacağınız kadar güzel geçen bir üniversite hayatınız olur. Sonra bitince çok üzülüyorsunuz:((


Şimdilik bu kadar. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..