7 Ağustos 2014 Perşembe

Haşema 2014 Yaz Koleksiyonu ile Tesettür Mayosu Seçmenin İncelikleri

     Herkese Merhaba.


   Ramazan ayının yaza gelmesi ile tatilimizi ya Ramazan öncesine ya Ramazan sonrasına planlar olduk. Öncesinde tatil yapanlar için geçmiş olsun ama yeni tatile çıkmaya hazırlananlar için küçük bir plaj dosyası hazırladım. (Gerçekten küçük oldu ajdhksajd)

   Bilmem siz de hatırlar mısınız Haşema'nın yıllar önce bir su damlalı mayosu vardı. Ben onu alıp bir 10 yıl giydim sanırım ahdksah. Benle beraber o mayoyu alan bir milyon kadın olabilir, sahilde 6 kişiyle pişti olmadığım gün yok gibi bir şeydi çünkü. Hala bir yerlerde taş gibi duruyor mübarek.

   Geçen sene Haşema'da çalışmaya başlamadan önce mayo dünyasına çok uzaktım. Mayo kumaşlarından, teknik özelliklerinden vs hiç haberim yoktu. Şimdi her ne kadar kendi işimi yapmak için Haşema'dan ayrılmış olsam da artık ne yaparsam yapayım eskisi gibi uzak kalamam.    Mayo sektöründen uzaklaşmamın acısını çevremdekilere mayo seçimlerini neye göre yapmaları gerektiğini anlatmaya çalışarak hafifletiyorum. Şurda bir iki ay daha konuşcam alt tarafı bu fırsatı kaçıramam ajdhkjas.

   Öncelikle tesettür mayosu seçmek herhangi bir mayo seçiminden çok daha zor. Üstümüzde bikini x 20 kadar kumaş taşıyoruz. Bir avuç bikini kurusa ne kurumasa ne ama tesettür mayosu ile ıslak gezmek ayrı bir işkence. O nedenle dünyanın en iyi kumaş firmaları ile çalıştığını ve bu kalitede başka mayo bulunmayacağını bildiğim için size Haşema'dan başka marka önermem mümkün değil.   Bundan sonra vermemiz gereken karar dokuma kumaş mı tercih etmek istiyoruz yoksa lycralı kumaş mı? Açıkçası ikisinin de birbirine karşı avantajları ve dezavantajları var önemli olan sizin beklentilerinizi karşılayacak olanı seçmek. 

   Mesela dokuma kumaş lycralı kumaşa göre daha çabuk kurur. Vücut hatlarını lycralı kumaşa göre daha az belli eder. Lycralı kumaş ise dokumaya göre daha fazla hareket kolaylığı sağlar ve daha estetik görünür. Tam dokuma veya tam lycralı model seçmek istemezseniz size iki kumaşın kullanıldığı modelleri öneririm. Bunlarda kollar ve pantolonda lycralı, jilede dokuma kumaş kullanılır. Böylece kolunuzu ve bacağınızı esnek hareket ettirirken, vücut hatlarınızı rahatlıkla saklayabilirsiniz.   Haşema'nın tüm kumaşlarında su iticilik ve çabuk kuruma özelliği var. Ama mayonuzun bundan da çabuk kurumasını istiyorsanız tercihinizi AcquaZero özelliği olan kumaşların kullanıldığı mayolardan yana yapmalısınız. Yukarıdaki Gülara modeli gibi. Bu özellik kumaşın su tutmamasını sağlıyor. Lise ortaokul kimya lab.larından hatırlarsınız civa elinizde bir bütün olarak nasıl dolaşıyorsa su da bu kumaşın üzerinde öyle dolaşıyor. Bunun deneyini çok yaptık ahdkajsdh. Bir bardak suyu kumaşın üzerine boşaltıp akıp gitmesini izlemek en sevdiğim çalışma şekliydi ahdhksj.
1. Nine West - 299,00 99,00 TL
2. Derimod - 299,00 99,00 TL
3. Nine West - 249,00 TL 99,00 TL
4. Twist - 149,00 TL 46,00 TL
5. Twist - 189,00 TL 59,00 TL
6. Haşema - 221,00 TL


   Lycralı kumaşın doğası gereği mayonuzun bedenini seçerken dikkatli olmalısınız. Size çok dar gelen bir mayo alırsanız mayonuzun ömrünü ister istemez azaltırsınız. O nedenle ölçü tablolarını incelemekte fayda var.

   Daha uzun süre kullanabilmek adına mayonuzun temizliğini doğru yapmak da çok önemli. Bunu tek tek yazmaya üşendim. İnternet sitesinde kullanma talimatı bölümünde güzel güzel yazmışlar. Ordan okuyabilirsiniz. Ben sadece çoğumuzun yaptığı kısıma değineceğim. Mayolarınızı kullandıktan sonra klorlu veya tuzlu haliyle kurumaya bırakmayın. Makinede yıkamayın. Matik kullanmayın. Elde, ılık suyla, şampuan veya sıvı sabun kullanarak güzelce yıkayın ve durulayın. Gölgede, tersinden kurutun ve ütülemeyin. Bilmiyorum dünya üzerinde mayosunu ütülemeye çalışan bir insan var mıdır ama yine de söyleyeyim dedim adhajksh.

   Son olarak Haşema'nın 2014 Reklam filmini de paylaşıp gidiyorum. Niye bilmiyorum buraya eklenmedi. Link koydum o nedenle. Haşema ile ilgili görüşleriniz, önerileriniz veya şikayetleriniz varsa yorumlarınızı yazabilirsiniz. Artık çalışmasam da zevkle iletirim:)
Haşema Online Alışveriş : http://shop.hasema.com/default.aspx
Haşema Resmi Instagram Sayfası : http://instagram.com/hasemaofficial
Haşema 2014 Reklam Filmi : https://www.youtube.com/watch?v=jn0XT-jqbzg

Fatih Merkez Mağaza : 
KIZTAŞI CAD NO:30 FATİHFATİH

Başakşehir Mağaza :
BAŞAKŞEHİR MAH. YEŞİL VADİ CAD. 5. ETAP NO:11 KAT.1 BAŞ ÇARŞI (İMAMI AZAM CAMİ KARŞISI)
BAŞAKŞEHİR

Outlet:
SOFULAR MAH. FEYZULLAH EFENDİ MEYDANI NO:1 FATİHFATİH