4 Temmuz 2014 Cuma

Diğer Yarım Dizi Kıyafetleri


   10. Bölümden sonrası için : Diğer Yarım Dizi Kıyafetleri 2


    Merhabalar.

   Atv'de Diğer Yarım dizisi geçtiğimiz haftalarda ilk bölümü ile görücüye çıktı. Bizim için tesettürlü karakterin oynadığı yeni dizi yeni kıyafetler demek. Yıllarca biz bu dizileri bunun için bekledik adhsagdj. Tesettürlü karakterlerin cılkı çıkmadan şurda iki yazı yazayım hem dizide görüp beğendiklerimizi bulabilelim hem sponsorların hakkını verelim hem de bana iş çıksın.

   Dizide Esma karakteri ikizlerden tesettürlü olan. Ben markalardan tespit edebildiklerimi yazdım tespit edemediklerimi ve eklemek istediklerinizi yazarsanız hep beraber Esma'nın gardırobunun altını üstüne getiririz herhalde.

    Şimdilik Esma'nın stili hakkında yorum yapmayacağım. Stil Danışmanları, sponsorlar zamanla oturur biz de o zaman konuşuruz. Styling konusunda nedense büyük bir eksiğimiz var. Piyasada tesettür giyimle alakalı bu kadar dergi var, bu kadar tesettür firması, butiği, tasarımcısı ama başarılı styling yapan neredeyse yok. Profesyonel kişilerle ya da gerçekten gözü olan insanlarla çalışarak bu sorunu zamanla çözeceklerine inanıyorum. Ama sorsan herkes zevk sahibi, herkes tasarımcı, herkes stylist, herkes moda editörü.

   Esma ilk bölümde karşımıza tesettürlü tasarımcılardan stilini beğendiğim Kuaybe Gider yeleği ile çıkıyor. Allah'tan diziyi yazın çekiyorlar kış olsa rüzgarda bu kızın başından şal uçar mazallah keloğlan gibi kalıverirdi boneyle.Esma : Bej Oversize Yelek - Kuaybe Gider 239,00 TL

   Esma'nın evde giydiği beyaz yakalı mavi bluzu ise Aker'den. Aker'de son birkaç sezondur çok ciddi gelişme var. Tesettürlü gençlerin isteklerine ve taleplerine göre ürünler çıkarıyor. Bu konuya ciddi önem veriyor ben de takdir ediyorum. Darısı diğer firmaların başına. Bizim yakaları garip volanlı pardesüler giymek istemediğimizi çözdü sonunda biri. Her sezon başında Aker'in yeni koleksiyonuyla alakalı yazayım diyorum ama neyi yazdım ki ona fırsat geldi zaten adhkajs.


Esma:  Mavi Kolları Volanlı Bluz - Aker 129,00 TL 89,00 TL
   
Artık yelek almak isteyince akla gelen ilk isimlerden biri Kuaybe Gider. Bu geometrik kesimli bordo yelek de yine Kuaybe Gider'den. Büşra Dümlü'den gelen yorumla öğrendim ki pembe puantiyeli gömlek de Koton'dan. Kendisine teşekkür ediyoruz :)


Esma: Bordo Köşe Yelek - Kuaybe Gider 199,00 TL

Esma: Pembe Puantiyeli Gömlek - Koton 39,99 TL   Esma'nın zikzak desenli şalı dünyanın şalını sattığı, her dergiye her diziye ürün gönderdiği halde bir online alışveriş sitesi yapamayan, ev yapımı ürün satanlar gibi whatsapp üzerinden sipariş alan İpekevi. Tamam siparişi verdiğinizde 1-2 gün içerisinde geliyor ama bu kadar antiprofesyonellik de olmaz. Burdan yetkililere sesleniyorum.ajhdsjkhd.


Esma: Zikzak Desenli İpek Şal - İpekevi 150,00 TL


   Sorulduğu için sonradan ekliyorum. Nedense o zaman gerek görmemişim. 3. bölümün sonunda hem Zeynep hem Esma'nın yer değiştirdikleri sırada giydikleri yelek Kuaybe Gider'den. Yelek şu an tükendi görünüyor. Ama sitenin "Haber ver" seçeneği ile üretime geçince haberdar olabilirsiniz.

Esma- Zeynep: Lacivert Kapitone Yelek - Kuaybe Gider - Fiyat yok ( Tükendi)


   11 Temmuz tarihli 4. bölümde Esma'nın giydiği yelek çok soruldu. Ben de çok beğendiğim için merakla markasını araştırdım. Az önce bloga uğrayan okuyuculardan biri yeleğin yine Kuaybe Gider olduğunu, instagramda yapılan yorumlardan öğrendiğini yazmış. Maalesef yelek özel olarak üretilmiş ve satışı yokmuş. O yelek olmadıktan sonra napalım biz lady gömleği:(
Esma: Mavi Lady Gömlek - Kuaybe Gider 149,00 TL
   
   Esma'nın 5. bölümde iki kere giydiği yelek yine Aker'den. Bu bilgiyi bizimle paylaşan Zeynep Hazar'a teşekkürler:) Puantiyeli sarı gömlek ise Kayra'dan.


Esma: Cepli Önü Fermuarlı Yelek - Aker 269,00 TL 199,00 TL

Esma: Puantiyeli Sarı Gömlek - Kayra 189,90 TL 113,99 TL   Esma'nın 25 Temmuz'daki 6. bölümde giydiği gözümü alamadığım mavi brokar ceketli fotosunu, ismini yeni duyduğum GENÇ TESETTÜR by Nükte Sarıyuva paylaşmış bundan sonra Diğer Yarım dizisinin sponsorlarından olduğunu açıklamış. Ben bundan brokar ceketin ona ait olduğu sonucunu çıkarmıştım ama sanırım değilmiş hala emin değilim :(


Esma: Hırka - Genç Tesettür by Nükte Sarıyuva kargo dahil 119,00 TL
Kolsuz Asimetrik Çelik Örme Bluz - Genç Tesettür by Nükte Sarıyuva 79,99 TL

   8. Bölümün başında gördüğümüz Esma'nın denim tuniği Kayra'dan. Renk bana dizideki renge göre koyu geldi ama model bire bir. 

Esma: Denim Tunik - Kayra 189,90 TL 113,99 TL   Maalesef Esma tek bölümü maksimum 2 kıyafetle geçirdiği için yazacak çok bir şey olmuyor. 8. Bölümde Esma'nın giydiği asker yeşili önden büzgülü ve fermuarlı tunik yine Genç Tesettür'denmiş. 

Esma: Asker Yeşili Tunik - Genç Tesettür by Nükte Sarıyuva  169,90 TL


   9.bölümde Esma'nın giydiği omuzları çiçekli beyaz tunik LC Waikiki'den. Bunu bizimle yorumlarda paylaşan İrem Hanım'a çok teşekkürler. Alışveriş yaptığı sırada mağaza görmüş ve almış. Saolsun bana fotoğrafları gönderdi. 


   Bu bölümde Esma'nın önü bozuk şalına bakmaktan konuşmaları bile dinleyemedim. İnsan şuna bir ütü basar. Esma ile Tarık masada karşılıklı konuşurken Tarık nasıl konsantre oldu da konuştu bilmiyorum. 

                                       Esma: Çiçek Desenli Beyaz Tunik - LC Waikiki XSIDE  44,90 TL


     Yine 9. bölümde Esma'nın Tarık ile telefonda konuşurken giydiği çiçekli gömlek de soruluyor. Ben nereden olduğunu bilemedim. Bilen varsa yazsın ki öğrenelim :) (10. bölümde öğrendik ki Lc Waikiki imiş.)

Esma: Çiçekli Tunik - Lc Waikiki 35,90 TL 26,90 TL
   9. bölümün sonunda Meryem'in örttüğü çiçek desenli siyah şal İpekevi. Valla şurdan bakıyorum baya güzel şal.
Meryem: Çiçek Desenli İpek Şal - İpekevi 


   10. bölümde Esma'nın giydiği çiçekli tunik LC Waikiki'den. Bunu bizimle yorumlarda paylaşan 2 kişi var. İsimleri gelirse ekleyeceğim. Onlara teşekkür ediyoruz :)


Esma: Çiçekli Tunik - Lc Waikiki 35,90 TL 26,90 TL   10. bölümde Esma'nın giydiği önü kısa arkası uzun pembe bluz Kayra'dan. Esma'nın zikzak desenli lacivert şalı ise yine İpekevin'nden. Şalın rengine bayıldım. Esma'ya şimdiye kadar en çok yakışan renk ve tonu bu oldu bence.

Esma: Pembe Bluz - Kayra 189,90 TL 94,99 TL

Esma: Lacivert İpek Şal - İpekevi 150,00 TL      Not: Farkındayım çok uzun bir yazı oldu. 10. bölümü de buraya yazıp ikinci 10 bölüm için ayrı bir sayfaya geçeceğim.

     Not2: İpekevi'nden whatsapp aracılığı ile alışveriş yapıyorsanız mutlaka sipariş etmeyi düşündüğünüz şalın fotoğrafını filtresiz çekip göndermelerini isteyin. Instagram hesaplarında bazı fotoğraflar efektli. O nedenle renkte yanılabilirsiniz. Aldığınız üründen emin olmanızı da sağlar.
E-ticaret sitesinin olmamasının zararları vol 61532.

      Benden şimdilik bu kadar. İnşallah diğer markaları da öğrendikçe ekleme yapacağım.

      Yeni bölümlerde yeni kıyafetler ve yeni markalarla buluşmak üzere.

      SON NOT: Maalesef taşınma telaşımdan dolayı son bölümleri izleyemedim. Yeni evde de henüz internet ve televizyon yok. O nedenle yorumlara ve maillere şimdilik dönüş yapamıyorum. Eğer markaları tespit edenler olursa ancak o zaman ekleyebilirim. 
10. Bölümden sonrası için : Diğer Yarım Dizi Kıyafetleri 2