17 Kasım 2012 Cumartesi

Topuklu Ayakkabıyı Nasıl Giymeli?

   Merhabalar...

   Sokakta gördüğüm görüntüler sonrasında özellikle başörtülü kadınlar için hazırladım bu postu. Herkes her şeyi istediği gibi giymekte özgür tabi. Burada yazacaklarım benim şahsi kanaatim.

   Başörtülü kadın topuklu giyer mi giymez mi diye tartışanlar var. Böyle şeylere sinir olduğum için pek girmeyeceğim. Boyum uzun olduğu için günlük hayatta topuklu ayakkabı giymeyi tercih etmiyorum. Ama herkesin topuklu ayakkabı giydiği özel bir gecede, iş görüşmesinde ya da akşam yemeğinde kimse herkesin etek ucundan bakan çocuk gibi görünmek istemez.

   Fakat bazı topuklu ayakkabıların başörtüsü altında kötü göründüğü de su götürmez bir gerçek. O nedenle topuklu ayakkabıyı göstermeden, sadece daha uzun boylu olup elbiseyi daha güzel göstermek amacıyla kullanılması taraftarıyım. Dar, kısa paçalı pantolonların altına topuklu ayakkabı giymek istiyorsak da özellikle platformlu modellerden kaçınmalıyız. (Hele de boyumuz kısaysa)

   İkinci dikkat ettiğim şey ise açık ya da başörtülü fark etmez, topuklu ayakkabının ses çıkarmaması. Özellikle uzun bir koridorda yürüyorsanız "tak-tuk" sesleriyle o koridor hem size hem çevrenizdekilere eziyet olur. Bunun içinde ayakkabıcılar topuğun altına lastik gibi bir şey çakıyorlar ve sizi bu dertten kurtarıyorlar.

   Ayakkabıyı göstermeden giymek için iki seçenek var elimizde. İlki uzun etek ya da elbisenin altına giymek.
   İkinci seçenek ise bol paça ya da ispanyol paça pantolonun altına giymek. İki seçenekte de ayakkabıyı göstermeden bacak boyunu uzatıp, bacakları inceltmiş oluyoruz. Burda önemli olan pantolonun paçasını kısa kestirmemek. Paça boyunun ölçüsünü mutlaka kullanacağınız ayakkabıyı giyerek, yerden 1-2 cm yüksekten kestirin. 


   


  

2 yorum:

  1. Çok faydalı bir yazı olmuş, ben de ayakkabıların gözümemesi taraftarıyım. Hem daha uzun ve zayıf hem de daha zarif gösteriyor insanı.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...